Infektuar: 15270|Shëruar: 12900|Vdekur: 619

Zyrtare: Vedat Muriqi është lojtar i Lazios

Vedat Muriqi edhe zyrtarisht është lojtari më i ri i Lazios.

Klubi italian përmes një komunikate të shkurtër ka njoftuar se Muriqi është lojtari më i ri i tyre.

Sulmuesi kosovar u ble për 18 milionë euro nga Fenerbahce, plus dy të tjera bonuse – në bazë të përformancave dhe fitimit të trofeve me Lazion.

26-vjeçari është transferimi i dytë më i shtrenjtë në epokën e presidentit Claudio Lotito, ndërsa ka nënshkruar kontratë pesë-vjeçare.

Vedat Muriqi do të përfitojë 2.2 milionë euro në sezon.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001