Infektuar: 98435|Shëruar: 84505|Vdekur: 1223

ZYRTARE: Herolind Shala transferohet tek Stabaek

Reprezentuesi kosovar, Herolind Shala është bërë me skuadër të re.

Dy sezonet e fundit mesfushori ka luajtur në skuadrën norvegjeze, Valerenga, ai siguroi vendin e tretë vitin e kaluar me skaudrën nga Oslo.

Tani ai transferohet disa kilometra në perëndim të Oslos, dhe do të veshë fanellën e Stabæk për sezonin e ardhshëm.

Shala ishte pjesë e Sparta Prague në Çeki, Kasimpasa në Turqi dhe Lungby para se të transferohej në Norvegji.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001