Infektuar: 19131|Shëruar: 15323|Vdekur: 679

Zyrtare: Frank de Boer trajner i Kombëtares së Holandës

Frank de Boer është emëruar trajner i Kombëtares së Holandës.

50 vjeçari, do të zë vendin e Ronald Koeman, i cili u largua nga Holanda, për të marrë drejtimin e Barcelonës këtë verë.

“Frank de Boer është emëruar trajner i Kombëtares së Holandës”, thuhet në njoftimin e federatës holandeze.

Sipas njoftimit, De Boer ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me Holandën.

Gjatë karrierës së tij si trajner, de Boer ka qenë në krye të Ajax, Inter, Crystal Palace dhe Atlanta United.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001