Infektuar: 15142|Shëruar: 12674|Vdekur: 618

Vushtrriasi i infektuar me COVID-19 del për shëtitje në shesh, kapet nga policia

Një qytetar nga Vushtrria i cili ka rezultuar pozitiv me koronavirus, ka dalë në qytet duke i rrezikuar të tjerët

Policia ka njoftuar se rasti ka ndodhur mbrëmjen e së martës në sheshin “Hasan Prishtina” në Vushtrri.

I dyshuari mashkull kosovar i cili ka rezultuar pozitiv me Covid-19 nuk kishte respektuar vendimin për vet-izolim dhe kishte dale”, thuhet në raportin 24 orësh të policië.

Po ashtu, është bërë e ditur se me urdhër të prokurorit ndaj të dyshuarit është iniciuar lënda e rastit e cila procedohet në procedurë të rregullt.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001