Infektuar: 17560|Shëruar: 14923|Vdekur: 662

Vetëm tre lojtarë të Barcelonës pranojnë reduktim në pagë

Barcelona po përballet më krizë të madhe ekonomike.

Skuadra ka njoftuar së fundmi për humbje të mëdha në aspektin ekonomik dhe tashmë po mendohet për një reduktim në paga.

Lojtarët e Barcelonës thuhet se nuk janë gati të pranojnë një gjë të tillë, përveç tre lojtarëve.

‘Catalunya Radio’ raporton se vetëm Marc-Andre ter Stegen, Frenkie de Jong dhe Clement Lenglet kanë pranuar reduktimin në pagë, transmeton lajmi.net.

Ata kanë dalur kundër lojtarëve që janë ngritur ndaj klubit, lidhur me pagat.

Barcelona ka kërkuar nga lojtarët që të pranojnë reduktim në paga. Në këmbim, klubi do të zgjasë kontratat.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Teknologji
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001