Infektuar: 15142|Shëruar: 12674|Vdekur: 618

Vdes stomatologu i njohur nga Peja

Pas një sëmundje të rëndë, sot ka vdekur stomatologu i njohur nga Peja, Dr. Dardan Nikqi.

Lajmi është bërë i ditur nga Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Pejës, Petrit Loci.

Ky është postimi i plotë:

Mëngjes i rëndë për Pejën dhe Stomatologjinë kosovare!
Me pikëllim mësova lajmin për ndarjen nga jeta të Dr.Dardan Nikqit!
Stomatologjia pejane dhe kosovare sot humbi një prej pionierëve të saj më të devotshëm të ditëve të para.
Personalisht, sot unë dhe gjenerata ime e stomatologëve humbëm prijësin dhe njeriun që me përkushtim të pashoq na mbështeti në marrjen e përgjegjësive profesionale.
Dr.Dardan Nikqi iku i ri, por duke lënë prapa vetës vepra të mëdha!
Ngushëllime familjes, kolegëve, qytetarëve dhe pacientëve!
Në mbamendjen time, Dr.Dardani do mbetet, njeriu I fortë, profesionist dhe I guximshëm!
Pushoftë në parajsën e merituar
Me pikëllim;
Dr.Petrit Loci

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001