Infektuar: 4928|Shëruar: 2267|Vdekur: 102

TikTok ndalohet në Indi bashkë me 58 aplikacionet tjera kineze

Ndalohet TikTok-u në Indi bashkë me disa aplikacione kineze dhe tesioni mes dy vendeve vazhdon.

TikTok i cili është zhvilluar nga një kompani kineze Bytedance, lejon përdoruesit që të ndajnë videot e tyre të shkurtra në të cilat mund të vendosësh muzikë.

Aplikacioni i mban të dhënat e përdoruesve jashtë kinës dhe nuk është subjekt i ligjit në Kinë.

Qeveria e Indisë ka thënë që të bllokohet aplikacioni bashkë me 58 te tjerë si Alibaba’s UC Browser dhe Tencent’s WeChat dhe lojërat si Clash of Kings, shkruan Independent.

Thuhet se disa nga aplikacionet ishin duke “marr të dhëna shumë të rëndësishme në mënyrë të paautorizuar.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Teknologji
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001