Infektuar: 19131|Shëruar: 15323|Vdekur: 679

Superliga vazhdon me të tjera ndeshje

Ballkani e ka fituar ndeshjen hapëse të xhiros së gjashtë të Superligës së Kosovës në futboll. Therandasit e kanë mposhtur Arbërinë me përmbysje me rezultat 4:2, në një ndeshje me polemika.

Pas sfidës të premten, është koha për të tjera të shtunën në Superligën e Kosovës.

Sot, me fillim nga ora 14:00, do të përballen Llapi vs Drenica dhe Prishtina vs Besa e Pejës.

Llapi vjen në këtë ndeshje pas barazimit 0-0 Prishtinën, derisa Drenica pas turpërimit 5-0 nga Ballkani.

Në anën tjetër, Prishtina kërkon fitoren pas barazimit me Llapin, kurse Besa e Pejës, që mori pikët e para sfidën e kaluar, kërkon të vazhdojë me fitore.

Nesër do të mbyllet xhiro e gjashtë me sfidat Gjilani vs Drita dhe Trepça ’89 vs Feronikeli.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001