Infektuar: 105715|Shëruar: 96012|Vdekur: 2191

Situata alarmante e COVID-19, IKSHPK del me një apel të ri

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka apeluar edhe njëherë qytetarët që të respektojnë masat që kanë të bëjnë me parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Me anë të një apeli të lëshuar në Facebook, IKSHPK ka thënë se maskat janë të obliguara kudo, shkruan lajmi.net.

Ata kanë bërë apel që të ruhen personat me sëmundje kronike si dhe të moshuarit, si kategoritë më të rrezikuara nga COVID-19.

Apeli i plotë:

Qyetarë të dashur!

Mbani maska, mbroni të afërmit tuaj! Maskat janë të obliguara kudo!
Mbani distancën!
Virusi është gjithandej! Mos lejoni të rrezikoni kaq shumë jetë!
Ruani personat me sëmundje kronike dhe të moshuarit!
Ruani veten dhe të afërmit tuaj!
Na ruani neve punëtorëve shëndetësorë që të ju ruajmë shëndetin tuaj!

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001