Infektuar: 4928|Shëruar: 2267|Vdekur: 102

Si u bë Barcelona blerësja më e dobët në tregun e transferimeve

Barcelona thjesht mund të jetë skuadra më e dobët në botë, kur bëhet fjalë për transferime.

Për një klub që në dukje mund të josh çdo yll futbolli për transferim në ‘Camp Npu’, do të mendonit se do të ishin më të mirë tani.

Por në të vërtetë, Barcelona nuk kanë investuar me mençuri paratë e tyre që nga viti 2014.

Atë verë, klubi kishte shpenzuar 150 milionë funte, duke sjellë lojtar si Luis Suarez, Marc Andre ter Stegen dhe Ivan Rakitic, të gjithë këta që dëshmuan këto shpenzime.

Por, që nga kjo kohë, gjigantët e La Ligas kanë shpenzuar 730 milionë funte, në një mori dështimesh.

2015-16

Arda Turan, Aleix Vidal

2016-17

Andre Gomes, Paco Alcacer, Samuel Umtiti, Lucas Digne, Jasper Cillessen, Denis Suarez

2017-18

Philippe Coutinho, Ousmane Dembele, Paulinho, Nelson Semedo, Gerard Deulofeu, Yerry Mina, Marlon

2018-19

Malcom, Clement Lenglet, Arthur, Arturo Vidal, Jean-Clair Todibo

2019-20

Antoine Griezmann, Frenkie De Jong, Neto, Martin Braithwaite, Junior Firpo, Emerson, Marc Cucurella

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Teknologji
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001