Infektuar: 53939|Shëruar: 48066|Vdekur: 1392

Si pasojë e defektit në ashensor, banori në Fushë-Kosovë bie në katin përdhes më pas dërgohet në QKUK

Një banorë në Fushë-Kosovë ka kërkuar ndihmë mjekësore, pasi që i ishte hapur dera e ashensorit, por kabina nuk kishte ardhur dhe ai ka rënë në katin përdhes.

Viktima pas tretmanit mjekësor në QKUK, është liruar.

Në stacionin policor janë shoqëruar dy meshkuj (investitori i objektit dhe mirëmbajtësi i objektit) dhe një shtetas i huaj (nga kompania e ashensorëve).

Me vendim të prokurorit, pas intervenimit të dyshuarit janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

LITERAL.MEDIA

Lexo po ashtu

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001