Infektuar: 9492|Shëruar: 5336|Vdekur: 284

Sheiku që dështoi të blinte Newcastle, synon ta blejë Milanin

Pas dështimit të operacionit për blerjen e Newcastle, Saudi Arabia’s Public Investment Fund i kryesuar nga princi Mohammad bin Salman duket se po mendon të blejë Milan-in.

Kjo është ajo që e shkruan The Sun pa specifikuar detaje të mëtjeshëm, por duke shtuar se marrëveshja e dështuar për blerjen e Newcastle-it për arsye politike dhe financiare ka zemëruar tifozët e bardhezinjve.

Në fakt, ata i kanë kërkuar kryeministrit Boris Johnson që t’i rikthehet kësaj çështjeje në një peticion që ka grumbulluar 32 mijë firma deri tani.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Teknologji
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001