Infektuar: 53939|Shëruar: 48066|Vdekur: 1392

Samsung lanson ngjyrat e reja Galaxy Note 20 5G dhe Galaxy Z Flip 5G

Samsung po sjell disa ngjyra të reja të lezetshme në disa nga pajisjet e saj më të njohura.

Si Samsung Galaxy Note 20 5G ashtu edhe Galaxy Z Flip 5G po marrin ngjyra të reja për sezonin e festave.

Galaxy Note 20 tani do të jetë i disponueshëm në një ngjyrë të re Mystic Red, e cila bashkohet me formacionin aktual të Mystic Bronze, Mystic Green dhe Mystic Grey.

Në anën tjetër, Galaxy Z Flip 5G do të jetë i disponueshëm në Mystic White, i cili bashkohet me opsionet e ngjyrave Mystic Bronze dhe Mystic Grey që aktualisht janë në dispozicion.

Samsung Galaxy Note 20 5G është modeli më miqësor ndaj konsumatorit në linjën Note, duke u ulur nën Note 20 Ultra në çmim falë disa shkurtimeve në harduerin e tij. Pajisja ofron një ekran mbresëlënës të madh 6.7 inç me një prerje me vrima për kamerën e përparme. Në pjesën e pasme, ka një kamerë me lente trefishe, me një sensor kryesor 12 megapiksel, një sensor 64MP me lente telefoto dhe një sensor 12MP me një lente ultrawide. Nën kapuç, telefoni ofron një procesor Qualcomm Snapdragon 865+ , me 8 GB RAM dhe 128 GB ose 256 GB hapësirë ​​ruajtëse, duke e bërë atë një nga telefonët më të fuqishëm në treg.

Edhe pse është më i lirë se Note 20 Ultra, ai prapë vjen me 1000 dollarë – megjithatë, me tregtinë, mund ta merrni për më pak se 450 dollarë, plus që mund të merrni një kartë dhuratë Samsung prej 100 dollarësh.


LITERAL.MEDIA

Lexo po ashtu

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001