Infektuar: 68452|Shëruar: 59129|Vdekur: 1608

Rita Ora shpreson se në verë do e publikoi albumin e saj të tretë

Përmes një interviste në radio, këngëtarja zbuloi detaje nga karriera.

Rita tha se është duke punuar për albumin e saj të tretë dhe shpreson se në verën e këtij viti do e lansojë në treg.

Artistja e njohur me famë botërore ka treguar për publikun se kohët e fundit ka qenë duke shkruar projekte të reja e cila tha se janë tekste që kanë të bëjnë më shumë me anën e saj emocionale.

“Unë jam duke bërë shumë shkrime këngësh. Padyshim që jam duke u përshtatur më shumë me anën time të prekshme. Do të ketë shumë më shumë emocione me këtë rekord. Ky vit ka qenë një përvojë e tillë transformuese për të gjithë ne që të jesh transparent është vërtet ajo që na duhet. Me këtë album të ri, unë do të thellohem shumë”, ka thënë Rita.

Tutje shton: “Unë kam plane që ky album i tretë të jetë diçka që unë kurrë nuk e kam bërë më parë dhe unë me të vërtetë dua të eksperimentoj dhe të vij ballë për ballë me një sfidë. Pra, ka tekst shkrues me të cilët nuk kam punuar kurrë më parë dhe instrumente të drejtpërdrejta”.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Teknologji
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001