Infektuar: 53939|Shëruar: 48066|Vdekur: 1392

Real Sociedad-Barcelona, formacionet zyrtare të gjysmëfinales së Superkupës së Spanjës

Real Sociedadi dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen gjysmëfinale të Superkupës së Spanjës.

Baskët dhe katalunasit do të ndeshen mes vete në njërën nga gjysmëfinalet të Superkupës së Spanjës, takim që zhvillohet në Estadio Nuevo Arcangel nga ora 21:00.

Në këtë garë zhvillohet vetëm një ndeshje dhe të dyja skuadrat janë gati për të marrë fitore dhe të sigurojnë finalen.

Megjithatë, sikurse Ronald Koeman ashtu edhe trajneri i Sociedadit kanë vendosur t’i bëjnë disa ndryshime në formacionet titullare.

Në gjysmëfinalen tjetër luajnë Athletic Bilbao dhe Real Madridit, takim që zhvillohet nesër (e enjte).

Sociedad: Remiro; Zubeldia, Portu, Merino, Oyarzabal, Guridi, Guevara, Gorosabel, Isak, Monreal

Barcelona: Ter Stegen; Araujo, Mingueza, Lenglet, Alba; De Jong, Busquets, Pedri; Braithwaite, Griezmann, Dembele; 

LITERAL.MEDIA

Lexo po ashtu

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001