Infektuar: 9049|Shëruar: 4979|Vdekur: 256

Ramiz Lladrovci: Sot, drejtësia ndërkombëtare është në test

Sot është paralajmëruar se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të intervistohet në Hagë në ora 13:00, shkruan Literal Media.

Politikanë të shumtë i dolën në krah Thaçit duke besuar në luftën e drejtë dhe pafajësinë e tij. Kryetari i Komunës së Drenasit dhe vëllau i heroit kombëtar Fehmi Lladrovcit, Ramiz Lladrovci tha se sot po testohet drejtësia ndërkombëtare.

"Sot, drejtësia ndërkombëtare është në test. Nga ditët e para të krijimit të UÇK-së e deri më sot, është e vërtetë e madhe dhe pakundërshtueshme se lufta e UÇK-së, ishte e drejtë dhe e pastër. Presidenti Thaçi me UÇK-në dhe popullin e tij, ishte në anën e duhur të historisë dhe në anën e duhur me aleancën e NATO-s. E presim fitimtar", tha Lladrovci.


LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001