Infektuar: 68452|Shëruar: 59129|Vdekur: 1608

Qeveria në detyrë ndan 40 mijë euro për organizimin e Epopesë së UÇK-së

Qeveria në detyrë e Kosovës ka ndarë sot 40 mijë euro për organizimin e Epopesë së UCK-së, raporton Ekonomia Online.

Po ashtu gjatë mbledhjes së sotme është formuar edhe Këshilli organizues për këtë ngjarje.

Kryesues i këtij Këshilli do të jetë Anton Quni, ministër në detyrë i Mbrojtjes, kryetrari i Komunës së Skenderajt Bekim Jashari, ministrja në detyrë e Kulturës Vlora Dumoshi, ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme Meliza Haradinaj dhe ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Teknologji
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001