Infektuar: 4928|Shëruar: 2267|Vdekur: 102

Punë e kryer: Leroy Sane lojtar i Bayern Munich

Leroy Sane do të jetë transferimi i parë i Bayern Munich këtë verë.

Bild Sport raporton se Bayern Munich dhe Manchester City kanë arritur marrëveshje për transferimin anësorit gjerman në ‘Allianz Arena’.

Sane, rikthehet në Bundesligën gjermane pas katër sezonesh të kaluar në Premierligë.

Pep Guardiola ditë më parë deklaroi se dëshironte qëndrimin e lojtarit, por se dëshira e Sane është transferimi te Bayern Munich.

Shuma e transferimit të Sane nuk dihet ende, por besohet të jetë rreth 50 milionë euro.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Teknologji
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001