Infektuar: 15142|Shëruar: 12674|Vdekur: 618

Prishtina përsëri prinë me më së shumti raste me COVID-19 brenda 24 orëve

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në komunën e Prishtinës, Pejës, Gjilanit, Vushtrrisë e Mitrovicës ka pasur më së shumti raste të konfirmuara me COVID-19.

Nga 193 raste të reja me coronavirus, vetëm në Prishtinë, brenda 24 orëve janë konfirmuar 56 raste me COVID-19.

IKSHPK-ja ka bërë të ditur po ashtu se nga dje, në Kosovë kanë humbur jetën 8 pacientë të konfirmuar me coronavirus.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 56 raste, komuna Pejë 18 raste, komuna Gjilan 14 raste, komuna Vushtrri 13 raste, komuna Mitrovicë 11 raste, komuna Prizren 11 raste, komuna Podujevë 10 raste, komuna Gjakovë 8 raste, komuna Drenas 5 raste, komuna Viti 5 raste, komuna Ferizaj 4 raste, komuna Fushë Kosovë 4 raste, komuna Klinë 4 raste, komuna Skenderaj 4 raste, komuna Suharekë 4 raste, komuna Deçan 3 raste, komuna Lipjan 3 raste, komuna Malishevë 3 raste, komuna Dragash 2 raste, komuna Han i Elezit 2 raste, komuna Kaçanik 2 raste, komuna Obiliq 2 raste, komuna Shtime 2 raste dhe me nga një rast komunat Graçanicë, Kamenicë dhe Istog.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001