Infektuar: 15333|Shëruar: 12987|Vdekur: 619

Presidenti i Venezuelës rezulton pozitiv me COVID-19

Presidenti i Venezuelas, Nicolas Maduro, ka njoftuar, se pas testimit qe ka bërë ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Nga kabineti qeveritar në Venezuelë, pozitiv me COVID-19 ka rezultuar edhe Ministri i Komunikacionit, Jorge Rodriguez i cili është në vetizolim.

Venezuela ka regjistruar rreth 30 mijë raste të infeksioneve me COVID-19 dhe afro 250 vdekje që nga fillimi i pandemisë.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001