Infektuar: 53939|Shëruar: 48066|Vdekur: 1392

Policia dënon 702 qytetarë për mosrespektim të masave antiCOVID

Policia e Kosovës edhe gjatë ditës së djeshme ka vazhduar me shqiptimin e gjobave për shkelësit e masave antiCOVID.

Në 24 orët e fundit, policia ka shqiptuar 702 tiketa në bazë të ligjit COVID-19.

Gjatë të mërkurës policia ka shqiptuar edhe 1082 tiketa trafiku.

Janë raportuar edhe 13 aksidente me të lënduar dhe 30 me dëme materiale. 

LITERAL.MEDIA

Lexo po ashtu

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001