Infektuar: 15142|Shëruar: 12674|Vdekur: 618

Pjesa e parë: Barcelona 1-4 Bayern Munich

Kush do ta kishte menduar këtë. Bayern Munich po avancon 4:1 ndaj Barcelonës pas 45 minutave të parë, në ndeshjen çerekfinale të Ligës së Kampionëve që po zhvillohet në Lisbonë.

Një Barcelonë e humbur në fushë, pa ide… e pa dëshirë për të luajtur, përballë një Bayerni që vërteton formën e mirë që po kalon.

Thomas Muller me dy gola, Ivan Perisic dhe Sergei Gnabry me nga një, shënuan për Bayernin, shkruan lajmi.net.

Në anën tjetër, golin e vetëm për Barcelonën e shënoi David Alaba, një lojtar i Bayerit, që shënoi autogol në portën e Manuel Neuer.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001