Infektuar: 73048|Shëruar: 61986|Vdekur: 1649

Pas shënimit të 500 mijë vdekjeve nga COVID-19 në SHBA, Ambasada amerikane në Kosovë nderon viktimat

Ambasada e SHBA-ve në Kosovë, ka bërë thirrje për bartjen e maskës, mbajtjen e distancës dhe higjienës personale.

Kjo thirrje e ambasadës vjen pasi që dje në SHBA u shënua viktima e 500 mijtë nga COVID-19.

“Dje u shënua një moment historik i zymtë dhe të matur, më shumë se 500,000 vdekje nga COVID-19 në Shtetet e Bashkuara.

Sot ndërsa reflektojmë për ata që kemi humbur, si në SHBA edhe këtu në Kosovë, le të nderojmë kujtimin e tyre duke dyfishuar përpjekjet për të mbrojtur miqtë, familjet dhe fqinjët tanë.

Mbani maskën, mbani një distancë dhe lani duart. Së bashku mund ta mposhtim COVID-19”, thuhet në njoftimin e ambasadës së SHBA-ve në Kosovë.


LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Teknologji
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001