Infektuar: 98435|Shëruar: 84505|Vdekur: 1223

Pas fitores të Golden Eagle Ylli, ndryshon tabela e Superligës në Basketboll

Golden Eagle Ylli pas fitores ndaj Pejës 88-78, ka marrë kreun e Superligës.

Ylli e kishte ndeshjen nën kontroll qysh nga çereku i dytë, duke mos lejuar të rrezikohet fitorja sidomos në çastet më vendimtare, shkruan lajmi.net.

Peja tregoi shpirtin e saj luftarak në çerekun e parë, mirëpo nuk arriti të tregojë diçka më shumë.

Dardan Berisha ishte mungesa kryesore në skuadrën e Pejës, ndërsa lojtarët si Leonard Mekaj dhe Beqë Kovaqi nuk patën shumë minutazh.

Në anën tjetër, Ylli luajti pa lojtarin Mitchell Wilbekin dhe qendrat Demetris Morant e Gëzim Morina, që të gjithë të lënduar.

Ylli ka marrë kreun duke barazuar pikët me Prizreni, secila nga 35.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001