Infektuar: 9049|Shëruar: 4979|Vdekur: 256

Numër i madh i të infektuarve me COVID-19, Ahmeti: E kemi obligim që të ruajmë veten dhe të tjerët rreth nesh

I pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti në një postim në facebook ka njoftuar se përhapja e shpejtë dhe numri i madh i rasteve të reja po është shqetsuese, shkruan Literal Media.

'Mbajtja e maskës është një prej tri rregullave kryesore dhe masave mbrojëse për parandalimin e përhapjes së virusit dhe rëndimin e situatës edhe më shumë', shkruan ai.

Ahmeti falenderon ekipet e Inspekcionit dhe Policinë e Kosovës për punën e palodhshme të tyre.

Ai bën apel që të mbahen maskat, të dizenfektohetn duart dhe të mbahet distanca.

Postimi i plotë:


LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001