Infektuar: 19131|Shëruar: 15323|Vdekur: 679

Nuk ka fitues në derbin, Drita – Gjilani

Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Dritës dhe Gjilanit, duel ky në kuadër të xhiros së gjashtë në Superligën e Kosovës në futboll.


Përgjat 90’minutave lojë, asnjëra nga skuadrat nuk arriti tat und rrjetën, dhe rezultati mbeti ashtu siç edhe filloi në 0:0.

edhe pse Drita ishte më kërkuese në pjesën e dytë, nuk e gjeti portën e Gjilanit, pasi në vend ishte Enea Koliqi, i cili bëri disa ndërhyrej fantastike.

Derbi sot nuk e kishte edhe hjeshin e mëparshme, pasi u zhvillua pa tifozë, kjo si shkak i mbrojtjes nga Covid-19.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001