Infektuar: 10059|Shëruar: 5792|Vdekur: 316

Një viktimë dhe 38 raste të reja me koronavirus në zonat e banuara me serbë në Kosovë

38 persona të tjerë të infektuar me koronavirus u regjistruan në zonat e banuara me serbë dhe një person ka vdekur.

Këtë e ka bërë të ditur epidemiologu serb, Aleksandar Antonijeviq.

Poashtu bëhet e ditur se i ndjeri është nga Zubin Potok.

Në tre javët e fundit të testimit, pra nga 18 qershori, janë regjistruar 285 persona të infektuar rishtazi me Covid-19 në zonat e banuara me serbë në Kosovë, raporton Radio Kontakt Plus.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001