Infektuar: 107557|Shëruar: 105652|Vdekur: 2245

Nisin xhirimet, jeta e Ferdonije Qerkezit do të bëhet film

Lufta e fundit në Kosovë ka qenë me pasoja të mëdha.

Shumë persona kanë humbur më të dashurit e tyre, ku disave ende nuk iu kanë gjetur as eshtrat, shkruan Indeksonline.

Së shpejti do të publikohet një film dedikuar të gjithë atyre që kanë humbur të afërmit e tyre gjatë kësaj periudhe të tmerrshme.

Kështu ka bërë të ditur producenti Edi Kastrati përmes së fundit në Kosovë./

Ky film do të jetë i bazuar në jetën e nanës Ferdonije Qerkezi e cila ende vuan për bashkëshortin dhe 4 djemve të zhdukur nga forcat serbe gjatë luftës së fundit në Kosovë./

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Teknologji
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001