Infektuar: 98435|Shëruar: 84505|Vdekur: 1223

Nicola Orlando takohet me ministrin e Mbrojtjes Armend Mehaj

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj priti sot në një takim ambasadorin e Italisë në Prishtinë Nicola Orlando me të cilin ka biseduar për bashkëpunimin ndërmjet dy shteteve mike.

Orlando në një postim në Twitter ka bërë të ditur se takimi kishte karakter njohës.

“Në vazhdën e takimeve të mia njohëse, sot u prita nga ministri Armend Mehaj. Ne shqyrtuam bashkëpunimin aktual dhe të ardhshëm. Ai vlerësoi rolin historik të Italisë në KFOR dhe unë i urova sukses”, shkruan ai.
LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001