Infektuar: 10059|Shëruar: 5792|Vdekur: 316

Nga sot s’guxoni të mblidheni më shumë se 5 persona

Qeveria e Kosovës ka miratuar vendime të reja kundër përhapjes së koronavirusit.

Me vendimin e fundit që ka marrë Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur të hënën ndalohen edhe tubet e qytetarëve, shkruan lajmi.net.

Sipas këtij vendimi, nga dita e sotme nuk lejohen tubimet e qytetarëve më shumë se 5 persona.

Po ashtu ndalohen të gjitha veprimtaritë e çerdheve publike e private, veprimtaritë kulturore e sportive.

Po ashtu ndalohen edhe tregjet publike të automjeteve dhe kafshëve si dhe pezullon ceremonitë fetare.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001