Infektuar: 68452|Shëruar: 59129|Vdekur: 1608

Në shënimin e 13 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, Dumoshi ndan çmimet vjetore për letërsi

Ministria në detyrë e MKR-së, Vlora Dumoshi me rastin e 13 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ka ndarë çmimin vjetor për letërsi, për disa personalitete, raporton Ekonoma Online.

Vlora Dumoshi, tha se këto çmime po ndahen në shënimin e 13 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Ajo tha se gjatë drejtimit të MKR-së është munudar t’i qes në pah vlerat kombëtare.

“Knaqësi që i kam shërbyer këta muaj vendit tim, duke u munduar ti qes në pah vlerat tona kombëtare. Puna dhe përkushtimi juaj na ka bërë më të fortë të kalimit të situatës me pandeminë”, tha Dumoshi.

Çmimi për veprën “Azem Shkreli” i është ndarë shkrimtarit Mehmet Kraja. Kurse çmimi për veprën më të mirë për fëmijë “Vehbi Kika” i ndahet Nexhat Hamilajt.
LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Teknologji
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001