Infektuar: 68452|Shëruar: 59129|Vdekur: 1608

Në moshën 40 vjeçare, Pau Gasol do të rikthehet te Barcelona

FC Barcelona përmes një postimi në uebsajtin e tyre kanë njoftuar se ish-lojtari i tyre, Pau Gasol, është rikthyer në klub përsëri.

“Ai do të jetë këtu deri më 30 qeshor 2021. Ai po kthehet në ekipin për të cilin ka luajtur nga 1999 deri në 2001”, shkroi në njoftim mes tjerash.

40 vjeçari kaloi një periudhë të gjatë në ligën më të madhe të basketbollit, NBA, duke luajtur për ekipe të mëdha sikurse Lakers, Spurs, Bucks etj.

“Unë jam shumë i lumtur që së shpejti do të rikthehem në Barcelonë. Dua të tregojë aftësitë dhe eksperiencën time në këtë klub dhe të progresojmë më shumë gjatë këtij sezonit”, u shpreh lojtari.

Ai tregoi se është i lumtur që është rikthyer në klub ku ka filluar gjithçka dhe falenderoi gjithë drejtuesit e Barcelonës dhe tifozët.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Teknologji
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001