Infektuar: 73048|Shëruar: 61986|Vdekur: 1649

Mozzik mesazh politikanëve: Mos i leni studentat me diploma e mastera me bajt smoka në super marketa

Mozzik ka një kërkesë për politikanët në prag të zgjedhjeve.

Reperi ka publikuar një postim në “Facebook” duke shkruar disa probleme bazë të vendit tonë dhe iu kërkon politikanëve të bëjnë zgjidhje për to, shkruan lajmi.net.

Ndër të tjera në postim, ai shkruan ndërtoni institucionet me njerëz të ndershëm.

Postimi i plotë i tij:

“Aman zaman qe thojme na shqiptarte !
Nuk e di cila parti , cilli politikan/e , cilla qeveri do fitoj zgjedhjet e radhës .
Po mundësonjani popullit tonë fillimisht shëndetsinë,mos i leni mo njerzt me kapercy kufinin për shqetësime të vogla me shku Maqedoni n’sistinë .
Ndërtojeni arsimin , mos i leni studentat me diploma e mastera me bajt smoka n’super marketa .
Ndërtoni institucionet me njerëz të ndershëm
NDËRTOJENI se kurrë ma llugë ska qenë !
I ceka shpejt e shpejt disa tema qe nuk janë e nuk kan qenë kurrë në rregull , se me i cek të gjitha duhet kohë.
Suksese të gjithëve !
Partive,deputetëve së Republikës së Kosovës
Të Dua Kosovë !
” Një burr shteti është ai që mendon për gjeneratat e ardhshme , kurse një politikan është ai që mendon për zgjedhjet e ardhshme ” ( e huazuar ).”

Rikujtojmë se, Mozzik është simpatizant i Partisë Demokratike të Kosovës.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Teknologji
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001