Infektuar: 98435|Shëruar: 84505|Vdekur: 1223

Mount po krahasohet me Bergkampin pas golit të bukur nga Portos

Mason Mount prodhoi një ‘rolling’ apo kthesë të bujshme për të shënuar golin e tij të parë në Ligën e Kampionëve në karrierën e tij.

Chelsea mori një fitore të madhe 0-2 në udhëtim te Porto në ndeshjen e para çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Golat në këtë fitore të Bluve u shënuan nga Mason Mount (32’) dhe Ben Chilwell (85’).

Megjithatë, goli i mesfushorit anglez po përfolët shumë pasi Mount shënoi një gol të bukur.

Jorginho ia dha topin yllit të Anglisë, i cili me hijeshi u kthye dhe dribloi lehtë kundërshtarin para se të lëshonte një goditje të mrekullueshme në këndin e poshtëm.Tifozët në mediat sociale nuk mund të ngopeshin nga ky gol, me disa që krahasuan lëvizjen e tij me golin ikonik të Dennis Bergkamp në Ligën Premier kundër Newcastle.

“Klas i pastër nga Mount. Kthesa dhe përfundimi, ‘alla’ Bergkamp-kundër-Newcastle”, shkroi një përdorues në Twitter.

“Mason Mount. Kthim i bukur dhe përfundim”, shkroi një tjetër.

“Mason ‘Bergkamp’ Mount”, ishte një koment tjetër në Twitter.

Një përdorues tjetër pyeti: “Është Bergkamp apo Mount”.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001