Infektuar: 4928|Shëruar: 2267|Vdekur: 102

Messi shënon në stilin ‘panenka’, për golin e 700-të në karrierë

Mund të jetë shumë e vështirë të gjesh një emërtim adekuat për Lionel Messin, dhe gjithë atë që ky futbollist i ka dhuruar futbollit.

Ylli argjentinas, sonte (e martë) ka regjistruar një rekord të jashtëzakonshëm, duke shënuar golin e 700-të në karrierën e tij.

Këtë gol, Messi ia shënoi Atletico Madridit nga penalltia.

Dhe, për ta bërë më të veçantë këtë arritje, Messi vendosi që këtë penallti ta ekzekutojë në stilin panenka, duke mposhtur Jan Oblak.

E arritur e jashtëzakonshme.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Teknologji
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001