Infektuar: 98435|Shëruar: 84505|Vdekur: 1223

Mesazhi prapa festimit të Dybalas

Sulmuesi Paulo Dybala dje ishte vendimtar në fitoren ndaj Napolit dhe festoi në të njëjtën mënyrë sikur kur ishte i lidhur me largimin nga Juventus në vitin 2019.

Sipas Gazzetta dello Sport dhe Tuttosport, Dybala ishte lojtari kryesor në fitoren e djeshme.

Argjentinasi me një gol të bukur me këmbën e majtë realizoi në fitoren 2 – 1 kundër “Napolitanëve”.

Ai festoi në të njëjtën mënyrë si në miqësoren ndaj Triestina në vitin 2019, kur ishte i lidhur me largimin derisa kishte refuzuar kalimin te Manchester United.

Sipas spekulimeve në Itali, Dybala mund të largohet në verë, ngase bisedimet për rinovim kanë ngecur që disa javë.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001