Infektuar: 56138|Shëruar: 499604|Vdekur: 1433

Mbështetësit e Trumpit duan të protestojnë përpara zyrave boshe të Twitter

Policia në San Francisco po përgatitet për një tubim të mundshëm pas bllokimit të presidentit të SHBA-së, Donald Trump.

Zyrat e Twitter në San Francisco, Kaliforni aktualisht janë kryesisht bosh për shkak të pandemisë dhe punonjësit po punojnë nga shtëpia.

Kjo nuk mund të parandalojë disa mbështetës të presidentit të SHBA-së Donald Trump të demonstrojnë para ndërtesës kundër ndalimit të tyre ndaj presidentit të SHBA-së në Twitter.

Siç raporton San Francisco Chronicle, autoritetet në metropolin e bregut perëndimor po përgatiten për një tubim përkatës të hënën.

Për arsye taktike, policia nuk dëshironte të jepte ndonjë detaj në lidhje me përgatitjen ose numrin e pritur të demonstruesve. Situata në SHBA është veçanërisht e tensionuar pas sulmeve në Capitol Hill nga mbështetësit e dhunshëm të Trump.

Sipas një përfaqësuesi të policisë, ata janë në kontakt me Twitter dhe kanë burime të përshtatshme për të reaguar ndaj zhvillimeve aktuale.

Një zëdhënës i Twitter tha se siguria e punonjësve është një përparësi kryesore.

LITERAL.MEDIA

Lexo po ashtu

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001