Infektuar: 107557|Shëruar: 105652|Vdekur: 2245

Manastiri i Deçanit reagon për aksionin e PSD-së: I inkurajoi Shpend Ahmeti, bashkëpunëtor i Albin Kurtit

Manastiri i Deçanit ka spekuluar se aksioni i simbolik i kryer nga PSD’ja në objektin e kishës ortodokse në kampusin universitar të UP’së është kryer nga studentë të inkurajuar nga kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, të ciin e kanë quajtur “bashkëpunëtor të ngushtë politik të kryeministrit të Kosovës, Kurtit”.

Nëpërmjet një postimi në llogarinë e manastirit në ‘Twitter’, aksioni i Partisë Socialdemokrate quhet “blasfemik”, si dhe “akt vandal”, teksa bëjnë referim të pasaktë duke vënë bazën e informatës në raportimet e medieve.

“Sipas medieve shqiptare të Kosovës, aktet vandale në kishën ortodokse serbe në qendër të qytetit, në të cilën janë vendosur grafite blasfemike, u kryen nga studentë aktivistë të inkurajuar nga kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, bashkëpunëtor i ngushtë politik i Kryeministrit të Kosovës Kurti”, thuhet në reagimin e manastirit.
LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Teknologji
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001