Infektuar: 56427|Shëruar: 49293|Vdekur: 1447

Man City i afrohet kreut me fitoren e sotme, mposht Brightonin

Manchester City ishte nikoçir i Brighton për javën e 18-të të Premierligës, ndeshje të cilën e fitoi 1-0.

Pas asistimit të Kevin de Bruyne, Phil Foden shënoi golin e parë dhe të vetmin të kësaj ndeshje.

Në fund të ndeshjes, Raheem Sterling, nuk arriti që të shënojë nga pika e bardhë dhe u mbyll ndeshja.

Citizens ngriten në pozitën e 3-të në Premierligë, me 32 pikë, e madje kanë edhe 1 ndeshje më pak sesa Liverpool (32 pikë).

Ndeshja e ardhshme e tyre do të jetë kundër Crystal Palace, më 17 janar.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Teknologji
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001