Infektuar: 68452|Shëruar: 59129|Vdekur: 1608

Lewandowski pas golit ndaj Lazios, hyn në histori të Ligës së Kampionëve

Robert Lewandowski ka zhvilluar shumë formën e tij në vitet e fundit dhe konsiderohet të jetë sulmuesi më i mirë në botë për momentin.

Së fundmi, Bayern Munich kanë fituar ndeshjen në kuadër të Ligës së Kampionëve 4-1 ndaj Lazios.

Edhe në këtë ndeshje, reprezentuesi i Polonisë, arriti që të lë një gjurmë në ndeshje duke shënuar golin e parë.

Kësisoj, me këtë gol të shënuar, ai ka arritur shifrën e 72 golave në Ligën e Kampionëve, duke u bërë golashënuesi i tretë më i mirë në histori të kësaj gare.

Për momentin, vetëm Lionel Messi me 119 gola dhe Cristiano Ronaldo me 134 gola janë përpara Lewa’s në listë.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Teknologji
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001