Infektuar: 56138|Shëruar: 499604|Vdekur: 1433

Lëndimi i Messit më serioz seç mendohej, mund të mungojë edhe në finale

Duket se lëndimi i Lionel Messit është më serioz seç mendohej, pasi trajneri i Barcelonës Ronald Koeman ka thënë se argjentinasi mund të mungojë edhe në finalen e Superkupës së Spanjës të dielën.

Messi mungoi në fitoren e Barçës me penallti kundër Real Sociedadit të mërkurën, për shkak një lëndimi të paspecifikuar, transmeton Gazeta Express.

Edhe pse fillimisht u tha se kapiteni argjentinas kishte ndier vetëm një shqetësim të vogël në stërvitje, Koeman nuk është i sigurt nëse 33-vjeçari do të jetë i gatshëm për finalen e së dielës.

I pyetur nëse Messi do të luajë të dielën, Koeman tha: “Shpresoj. Por nuk e di këtë, duhet të presim”.Në finalen e Superkupës, Barcelona do të përballet me fituesin e duelit të sotëm mes Real Madrid dhe Athletic Bilbao.

LITERAL.MEDIA

Lexo po ashtu

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001