Infektuar: 98435|Shëruar: 84505|Vdekur: 1223

Kurti emëron edhe tre zëvendësministra – këta janë emrat

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka emëruar edhe tre zëvendësministra në ministri të ndryshme.

Në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit është emëruar zëvendësministre Dulina Osmani, shkruan lajmi.net.

Dafina Gexha – Bunjaku është emëruar si zëvendësministre e Shëndetësisë, ndërsa Kreshnik Ahmeti si zëvendësministër i Punëve të Jashtme dhe Diasporës.

Deri më tani, me vendim të Kryeministrit të Republikës së Kosovës, janë emëruar 18 zëvendësministra. /

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001