Infektuar: 15142|Shëruar: 12674|Vdekur: 618

Kryeinfermierja e Pulmologjisë del pozitive për COVID-19

Kryeinfermierja e Klinikës së Pulmologjisë në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës, Arta Sejdiu, ka njoftuar se ka rezultuar pozitive për koronavirus.

Ajo ka kërkuar nga qytetarët që të jenë të kujdesshëm, derisa ka thënë se edhe nëse ka përkeqësim të gjendjes, nuk do të dalë nga shtëpia, derisa të vijë autoambulanca.

“Une do te respektoj te gjithe, do te izolohem, e edhe nese perkeqesohem, nuk do te dal derisa te vije autoambulanca te me marre! Andaj, duke ju ruajtur juve, do t’a ruaj edhe veten!”, ka shkruar Sejdiu.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001