Infektuar: 107557|Shëruar: 105652|Vdekur: 2245

Kosova furnizohet me 10 mijë vaksina nga Kroacia

Kosova është furnizuar me 10 mijë doza të vaksinave nga Kroacia.

Furnizimi me vaksina është bërë mbrëmë.

Lajmin e ka konfirmuar për Express zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti.

“Po mbrëmë kanë arritë”, ka deklaruar ai.

Më 24 maj, ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka nënshkruar marrëveshjen për furnizim me vaksina me Kroacinë.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë këtij takimi, Bardiqi dhe Barishiq kanë nënshkruar marrëveshjen për 10 mijë doza të vaksinës antiCOVID, të cilat ministri i Jashtëm kroat, Gordan Grliq-Radman, pati njoftuar se Kroacia do ia bëjë dhuratë Kosovës.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001