Infektuar: 15270|Shëruar: 12900|Vdekur: 619

Konfirmohet çmimi dhe data e lansimit të PlayStation 5

Sony ka konfirmuar se gjenerata e re e PlayStation 5 do të lansohet në nëntor, raporton Reuters.

Më 12 nëntor do të lansohet në vendet si SHBA-ja, Japonia, Kanada, Meksika, Australia, Zelanda e Re dhe Koreja e Jugut.

Derisa për pjesën tjetër të botës do të lansohet më 19 nëntor.

Çmimi i tij do të jetë 499.99 dollarë, derisa do të jetë edhe një version tjetër pa disk, i cili do të kushtojë 399.99 dollarë.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001