Infektuar: 10419|Shëruar: 6048|Vdekur: 341

Kjo është gjendja e pacientëve me COVID-19 në spitalin e Vushtrrisë

Në spitalin e Vushtrrisë janë aktualisht të shtrirë 37 pacientë të infektuar me COVID-19.

Nga ky numër, 27 janë me oksigjeno-terapi, tre janë të intubuar në respirator, në mesin e këtyre treve është edhe një 40 vjeçar.

Këto informata i bëri të ditura për Klan Kosova, koordinatori i spitalit Bujar Pllana.

Ai ka shtuar se nga stafi infermierik janë aktualisht gjashtë të infektuar dhe një punëtor teknik.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001