Infektuar: 105715|Shëruar: 96012|Vdekur: 2191

Juventusi dëshiron të shesë përfundimisht Bernardeschin

Juventusi është duke punuar që në verë të transferojë disa lojtarë të rinj.

Zonja e Vjetër po e mbyll një sezon zhgënjyes, pasi është eliminuar nga Liga e Kampionëve dhe Interi fitoi Serie A-në.

Sipas asaj që raporton Calciomercato, Biankonerët kanë filluar të punojnë për prurjet e reja dhe fillimisht do të largojnë disa anëtarë aktual.

I pari në listë, raportohet të jetë Federico Bernardeschi që nuk është më në planet e klubit.

Shitja e tij do të gjenerojë të ardhura rreth 25-30 milionë euro, mirëpo nuk do të jetë i vetmi.

Juvetnusi po shikon mundësinë që të shesë edhe Cristiano Ronaldon, por vetëm nëse Massimiliano Allegri vije në stol. 

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001