Infektuar: 107557|Shëruar: 105652|Vdekur: 2245

Juventusi bën presion për transferimin e Gabriel Jesusit

Juventusi është shumë i interesuar për Gabriel Jesus dhe thuhet se ata mund ta nënshkruajnë atë përpara se të vendosin të ardhmen e Cristiano Ronaldos.

Sulmuesi brazilian është një nga synimet e Juventusit në afatin kalimtar të verës dhe sipas gazetës La Gazzetta dello Sport, gjigandët e Serie A mund të përpiqen të nënshkruajnë sulmuesin brazilian pavarësisht nga e ardhmja e Ronaldos.

Ylli portugez ka një vit të mbetur në kontratën e tij me Zonjën e Vjetër, por sipas disa raporteve, ai mund të largohet nga Bianconerët pas Euro 2020.

Massimiliano Allegri thuhet se ka dhënë dritën jeshile për të shitur CR7 dhe për të blerë Gabriel Jesusin, por sulmuesi i Manchester Cityt mund të zhvendoset në Allianz Stadium edhe nëse Ronaldo qëndron.

Nën-kampionët e Ligës së Kampionëve janë të hapur për të shitur brazilianin, por do ta bënin atë vetëm me një marrëveshje të përhershme, ndërsa Juventus do të preferonte të nënshkruante 24-vjeçarin në huazim.

Sipas raportit, bisedimet midis dy klubeve janë duke vazhduar, me gjigantët e Serie A të vendosur për të përfunduar një marrëveshje për të arritur yllin e Cityt.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001