Infektuar: 10419|Shëruar: 6048|Vdekur: 341

Inter bëhet me sponsor të ri

Interi raportohet se ka nënshkruar kontratë tre vjeçare për reklama krahu me IC Markets, me vkerë 15 milionë euro

Sipas Calcio e Finanza, kontrata tregon që Inter do të fitojë 4.5 milionë euro në vitin e parë, 4.8 në vitin e dytë dhe pesë milionë euro në sezonin e tretë.

Sponsorët e krahut janë një gjë e re në Serie A. Deri me tani ata i kanë Atalanta, Bologna, Fiorentina dhe SPAL.

Për dallim me këto klube Inter fiton shumë më suhmë.

Në anën tjetër Neraazurri do të debutojnë me fanellën e dytë këtë mbrëmje në ndeshjen e Serie A me Atalantan, një dizajn që nga disa është cilësuar si fanellat e atyre që “pastrojnë pjata”.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001