Infektuar: 17560|Shëruar: 14923|Vdekur: 662

Hoti: Me shqetësim e mora lajmin për rastin e sulmit ndaj gazetarit Kajtazi

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka thënë se me shqetësim e ka marrë lajmin për rastin e sulmit ndaj gazetarit Shkumbin Kajtazi.

Sipas tij, liria e medias dhe liria e shprehjes janë të garantuara me ligj dhe do të mbrohen në secilën rrethanë,

“Prandaj, kërkoj nga organet e rendit që ta trajtojnë rastin e Shkumbinit me prioritet të lartë dhe t’i zbardhin rrethanat e sulmit”.

“Sulmet ndaj gazetarëve dhe mediave janë sulme direkte ndaj vlerave demokratike, prandaj edhe do të trajtohen me prioritet nga organet e rendit në Republikën e Kosovës”.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Teknologji
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001